Чавушоглу во Анкара се состана со шефот на УНХЦР, Гранди / Photo: Турско Министерство за надворешни работи

Министерот за надворешни работи на Туркије, Мевлут Чавушоглу, во Анкара се состана со шефот на Агенцијата на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР), Филипо Гранди.

Средбата на Чавушоглу и Гранди се одржа во зградата на Министерството за надворешни работи во Анкара.

Чавушоглу на својот официјален профил на Твитер наведе дека тема на средбата биле разорните земјотреси што на 6 февруари ги погодија јужните делови на земјата.

TRT Balkan / агенции
Популарни