Фидан во Абу Даби оствари средба со претседателот на ОАЕ Ал Нахјан

Фидан во Абу Даби оствари средба со претседателот на ОАЕ Ал Нахјан

Според турски дипломатски извори, Фидан престојува во официјална посета на ОАЕ.
Фидан во Абу Даби оствари средба со претседателот на ОАЕ Ал Нахјан / Photo: AA

Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан денес во Абу Даби се сретна со претседателот на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), Мухамед бин Зајед ал Нахјан.

Според турски дипломатски извори, Фидан престојува во официјална посета на ОАЕ.

Фидан вчера во Абу Даби се состана со својот колега Абдула бин Зајед ал Нахјан, соопшти турското Министерство за надворешни работи.

AA
Популарни