Луфтханза ја продолжува суспензијата на летовите до Техеран до 13 април

Луфтханза ја продолжува суспензијата на летовите до Техеран до 13 април

Луфтханза вчера објави дека ги суспендира летовите за Техеран од безбедносни причини
Луфтханза вчера објави дека ги суспендира летовите за Техеран од безбедносни причини / Photo: АА

Германската авиокомпанија Луфтханза денес објави дека ја продолжува суспензијата на своите летови до иранскиот главен град Техеран до 13 април поради безбедносни причини.

Во соопштението на прес-службата на Луфтханза за Анадолу се наведува дека летовите за Техеран се суспендирани до сабота поради моментната ситуација во регионот.

Луфтханза вчера објави дека ги суспендира летовите за Техеран од безбедносни причини.

Компанијата соопшти дека континуирано ја следи ситуацијата и останува во контакт со властите, нагласувајќи дека „безбедноста на нивните патници и членови на екипажот е нивен главен приоритет“.

AA
Популарни