По средбата, претседателот Ердоган ќе приреди вечера во чест на Мицотакис / Photo: AA

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделник го прими во официјална посета грчкиот премиер Киријакос Мицотакис.

Ердоган се сретна со Мицотакис на главниот влез на претседателскиот комплекс во Анкара. По заедничката фотографија на влезот во палатата, средбата продолжи зад затворени врати.

По билатералната средба Ердоган и Мицотакис ќе водат меѓуделегациска средба, а потоа е предвидена заедничка прес-конференција.

По средбата, претседателот Ердоган ќе приреди вечера во чест на Мицотакис.

AA
Популарни