Земјотрес од 5,8 степени го погоди полуостровот Пелопонез во Грција

Земјотрес од 5,8 степени го погоди полуостровот Пелопонез во Грција

Засега нема информации за штета од земјотресот што се случи во 09:12 часот по локално време
Атинскиот геодинамички институт соопшти дека земјотресот е регистриран на 18 километри под земја / Photo: AA

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер го погоди западниот дел на полуостровот Пелопонез во Грција.

Атинскиот геодинамички институт соопшти дека земјотресот е регистриран на 18 километри под земја.

Засега нема информации за штета од земјотресот што се случи во 09:12 часот по локално време.

AA
Популарни